Cywil w tej wojnie płaci najwięcej ...

Dlaczego oryginalne części kosztują taaaaaką kupę pieniędzy ? To pytanie zadałem sobie ostatnio i poświęciłem dumaniu nad nim kilka chwil.

Dlaczego oryginalny zderzak potrafi kosztować ponad 3000 zł a zamiennik nawet 3 razy mniej !!
Jakim cudem jeden oryginalny czujnik parkowania może kosztować 450 zł czyli w cenie porządnych zamienników z wyświetlaczem buzerem czy innym bajerem...

Słonko grzało więc myślało się nie łatwo... aż tu nagle jeb ciup i e pizdu  mnie olśniło. Trybik się obrócił i wszystko zobaczyłem w innym kolorze.

Przecież tu chodzi o ubezpieczalnie. Jak Gościu ma w swoim OC napisane, że mają być oryginały i chuj nie ważne, że 1999 rok to muszą być. Nie wiem jaki to procent ale jak tak się zastanowię to na pewno dużo większy niż sprzedaż detaliczna dla Kowalskiego.

Auto się zderzają częściej niż psują więc te ceny są wygórowane przez ubezpieczenie. Producenci rżną kasę na częściach właśnie od nich a Ubezpieczalnie od nas,

My cywile płacimy więc przynajmniej 2 razy:
1. Wysoką stawkę za ubezpieczenie.
2. Gdy naprawiamy samochód na oryginałach przepłacamy kilka razy....

Czy ktoś kiedyś zakończy tej złodziejski proceder ?!  Gdyby oryginał kosztował 30% więcej niż dobry zamiennik to by to jeszcze było do zaakceptowania.

A może to jakaś zmowa cenow ?!

Komentarze

 1. Chyba wolny rynek...niektórzy wolą sprzedać 10 sztuk z marżą 100% a inni obracają obracają i sprzedają na marży 2-3%.....i zarobku nie widać. Ja też się lubię obrać ale "w łóżku z boku na bok". Zresztą o takiej marży (2-3%) możemy mówić przy dużej konkurencji. Tu jej nie ma no bo przecież VW będzie produkował tylko VW.

  Nie wszystkie marki mają drogie części. Jak jakaś ma drogie to ją zmień na inna bo poprostu cię na to nie stać patrz.. przecież nie każdy jeździ Porsche...tak samo nie każdy musi jeździć VW.

  OdpowiedzUsuń
 2. Z doświadczenia wiem, że nie każdy decyduje się na naprawę części do samochodu - ludzie wolą wymieniać, szczególnie Ci którzy samochód wciąż mają objęty gwarancją serwisową. Jednak przy starszych modelach raczej nie ma z tym problemu, każdy chętnie minimalizuje koszty związane z eksploatacją samochodu i naprawia oryginał. A jeśli ceny nowych elementów aż tak zabijają... cóż, niekiedy trzeba zżuć męską dumę, schować ją do kieszeni i jechać wybrać coś ładnego na szrocie. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. Tak już jest, wolny rynek wolna ręka. Każdy chce zarobić, a kierowcy muszą płacić. Czasem obierając auto z naprawy można złapać się za głowę patrząc na rachunek.

  OdpowiedzUsuń
 4. Niestety jako konsumenci nie mamy za dużego wpływu na ceny. Koszty markowych części są uzasadnione, w końcu firma zarobić musi, jednak zawsze istnieją zamienniki, które uratują naszą kieszeń.

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetne zdjęcia. Uwielbiam w wolnej chwili przeglądać takie fotografie.

  OdpowiedzUsuń
 6. Cenę reguluje rynek, ktoś musi kupować za tyle części inaczej by obniżyli cenę. Niestety tak działa ekonomia.

  OdpowiedzUsuń
 7. Pipoca: Por essa você não esperava, a gente sabe!

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz