Liga sprawiedliwych znowu pokazała na co ją stać !

Liga sprawiedliwych znowu pokazała na co ją stać ! 

Rząd po raz kolejny ma nas za głupków i decyduje za nas. Zakrywając się hasłem, że: "to dla naszego dobra "uruchomił przepis o OBOWIĄZKOWYM noszeniu odblasków po zmroku w terenie niezabudowanym. 

Import z chin ruszy pełną parą. 

Na razie wiadomo tylko, że odblask ma być widoczny w przeciwnym razie grozi nam mandat nawet 500 zł !! To dla naszego dobra oczywiście. Za chwilę to nie będzie mógł być odblask za 2 zł tylko o określonych kształtach, zamocowany na odpowiedniej wysokości i w określonym kolorze. Zajmą się tym oczywiście komisje europejskie, które w stosownych tabelach za określone (miliony) pieniądze wszystko przygotują. Na sam koniec odblask bez certyfikatu EU nie będzie dopuszczony, bo nie przeszedł odpowiednich testów. 
Summa Summarum Odblask będzie kosztował 25 zł a zarobi na tym: 
  • rząd 
  • unia europejska za certyfikat EU
  • policja dzięki mandatom 
  • chiny na exporcie 
  • polscy pośrednicy na swojej marży (główny importer będzie prawdopodobnie powiązany z ustawodawcą, ale kto by się tym przejmował) 

Ile na tym zarobi rząd. 

Liczmy, że tylko 20 milionów ludzi kupi odblaski: to nam daje przepływ pieniędzy rzędu pół miliarda złotych. Koszt produkcji takiego magnesu to około złotówki, więc o dziwo chiny z całego tortu dostaną najmniej. Cała reszta rozpłynie się między rząd, unię i importerów.

To jest świetny przykład jak powinno stosować się markteting. 

Zyskają również kierowcy 

Przez moje 12 letnie doświadczenie samochodowe może miałem 2 razy sytuację, że odblask faktycznie by się przydał.


Komentarze

  1. Dla mnie najdziwniejsze jest to, czemu ten przepis obowiązuje tylko w terenie niezabudowanym, co szkodziło "ustawodawcy" wprowadzić obowiązek noszenia takiej kamizelki również w terenie zabudowanym? Przecież w większości polskich wiosek po godzinie 00:00 już nie świecą się latarnie, również nie widać takiej osoby...

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz