wtorek, 1 lipca 2014

Testy opon zimowych adac 2014/2015

Testy opon zimowych adac 2014/2015

Na początek jesieni zapowiadane są najnowsze testy opono zimowych przeprowadzane przez organizację ADAC. Afera jaka miała miejsce przy ostatnich testach wydaje się, że ucichła więc wszystko powinno wyglądać jak wcześniej: Wygrywa Continental niżej inne znane marki, a Tanie Chińskie opony z opisem: dla samobójców.


POJAWIŁY SIĘ WYNIKI TESTÓW ZIMA 2014 PRZECZYTASZ O NICH TUTAJ  


Czy chińskie opony są naprawdę aż tak złe ? 

Czytałem artykuł AutoBilda w którym porównują opony continentala z kilkoma Chińskimi oponami. 
Jadą po Chinczykach strasznie! Continental w ramach przypieczętowania swojego zwycięstwa umieścił triumfalny artykuł na swojej stronie, gdzie porównują swoją oponę 205/55r16 do najgorszego Chińskiego gumopodobnego wyrobu. Różnica w drodze hamowania wynosi aż 24 metry ze 100km/h

Fajnie...

Ale jak ktoś decyduje się na Chińskie opony to nie dlatego, że nie chce continentala, tylko ze względu na cenę.


Zeszłoroczne testy opon zimowych możesz sprawdzić pod linkiem:

http://dcvw.blogspot.com/2013/10/testy-opon-zimowych-adac-20132014.html


5 komentarzy:

 1. Słowa "test" i "adac" w jednym zdaniu niezbyt dobrze wyglądają po ostatnim wybryku ADAC

  OdpowiedzUsuń
 2. Osobiście zastanawia się kiedy produkty made in China zaleja rynek samochodyw

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajny test. Ja nie korzystałem nigdy z tych gum ale poszukam ich na ten sezon. Normalnie co sezon kupuje nowe opny na FeuVert albo używki (ale to twarda gume)

  OdpowiedzUsuń
 4. Osobiście powiem, że test jest ok. Szczególnie podoba mi się ta część opisująca opony z Chin. I teraz chciałbym zapytać czy kiedykolwiek spotkaliście się z jakimś produktem, który wykonano w Chinach i był dobry. Rozumiem, że można kupić jakieś mało przydatne rzeczy produkowane w tym kraju, ale na kupno opon nigdy bym się nie zdecydował. Przecież tu chodzi o nasze życie i bezpieczeństwo.

  OdpowiedzUsuń
 5. Miałem chińskie gumy i nie było tak źle (ale nówki). Mam starego BMW ale kocham to auto i dopóki się nie rozleci doputy będę nim śmigał Teraz Musze mu kapcie zmienić. Na feuvert zamówiłem już komplet letnich bo nie mam zaufania do używek. Kiedyś tylko używki brałem ale zauważyłem że w większości punktów w których brałem wcześniej są w coraz gorszym stanie wiec wole się teraz trzepnąć po kieszeni i kupować nówki

  OdpowiedzUsuń