Pomysł na ... 9 premier volkswagena w 2014 roku.

Volkswagen, jak na drugą co do wielkości markę na świecie przystało, przygotował nam na nadchodzący rok aż 9 premier. Kilka z nich są godne uwagi a kilka to tylko liftingi. Marketing jednak musi pompować tą całą propagandę jako nowe modele, bo przecież poprawiono lusterko czy coś tam...

Powrót Króla - Nowy Golf R

Mocnym wejściem wszedł w 2014 rok VW GOLF, wypuszczając swoją najmocniejszą wersję "R"
W skrócie: 300KM, napęd na 4 koła, 4,9 do setki, spalanie 6,9 litra na 100 km. To wystarczy by rozbudzić moją wyobraźnie na tyle, że chce go mieć. Ehh ...

T-shirt ? Golf ? nie, to POLO ! 

Polo jako pierwsze pięć lat temu odsłoniło nowy trend stylistyczny volkswagena. Teraz doczekało się liftingu! Zmiany z zewnątrz nie są jakieś specjalnie powalające, co innego jednak w środku. Wszczepiono tam wiele innowacyjnych systemów z GOLFa. Co zdecydowanie podniosło poziom technologiczny do aktualnych standardów.

Rodzinka.pl czyli golf Sportsvan

Już nie PLUS, Sportsvan brzmi o wiele lepiej. Wyższy, większy bardziej uniwersalny. Jedyną nowością wartą uwagi, będzie zastosowany w nim po raz pierwszy system BLIND Spot Sensor - asystent wyjeżdżania z miejsca parkingowego. W przypadku, gdy czujnik wykryje nadjeżdżający pojazd automatycznie zahamuje. 

Dwa zbiorniki na kilowatogodziny: e-golf  e-up! 

Bez wątpienia wzrosną rachunki za prąd. Nie wiem dlaczego producent tak bardzo podkreśla, że przejechanie 100 kilometrów jednym z tych samochodów będzie kosztować tylko około 7 zł. Przecież ich zakup wiąże się z wydaniem dużo większej ilości pieniędzy niż standardowe wersje. Jak bardzo trzeba być naiwnym, żeby uwierzyć w to co oni nam proponują: Wydajmy 100 tyś na samochód, który w wersji benzynowej kosztuje 60 tyś. Bądź oszczędny i ekologiczny, to jest jak strzał w kolano. Zaczekam staną się bardziej przystępne cenowo wtedy się zastanowię.

Scirocco, Jetta, Touareg - 3 razy L 

Lifting czeka także pozostałe modele z oferty. Scirocco i Jetta będą poddane "GOLFOnizacji" czyli wszystkie nowości jakie wprowadzono w golfie 7 zostaną zabudowane w tych modelach. Touareg również zostanie odświeżony. Lifting 2014 wiąże się również z wprowadzeniem nowszych, oszczędniejszych silników.

PASSAT B8 MQB 

Najważniejszą premierą tego roku będzie debiutujący na przełomie listopada i grudnia nowy passat b8. Zbudowany na nowej platformie MQB będzie lżejszy i oszczędniejszy. Pełny innowacyjnych systemów, które będą wspomagać kierowcę. 

Komentarze