oto moto

Samochodowe serwisy aukcyjne to prawdziwa żyła złota. Najlepszym tego przykładem jest grupa allegro, która jest właścicielem takich serwisów jak otomoto.pl czy  motoallegro.pl.

Nie trzeba być geniuszem matematycznym, żeby zobaczyć ile z tego jest kasy. Weźmy pod lupę serwis otomoto. Jest w nim około 380 tyś ogłoszeń, z tego jedno zwykłe ogłoszenie kosztuje niecałe 15 zł co daje 5 700 000 zł zysku brutto. Do tego jeszcze dochodzą opłaty za wyróżnienia, zdjęcia itd. W mojej ocenie zysku będzie drugie tyle. 

Jeśli ktoś chciałby konkurować z takim monopolistą to raczej ma małe szanse. Można jednak próbować z innych stron dorwać się do tak dużego tortu. Znalazłem ciekawą giełdę z samochodami innymi niż passat, insignia, audi a4 czy bmw 318.

http://www.gieldaklasykow.pl/  to strona na której znajdują się ogłoszenia z klasycznymi samochodami, w dobrym stanie. Naprawdę polecam ją każdemu kto szuka czegoś niepopularnego. Pomysł jest świetny, a w Polsce jeszcze mało takich serwisów. 


Komentarze

  1. Ciekawe czy na tej giełdzie klasyków jest tylu handlarzy co na Allegro i Otomoto.Najlepiej byłoby, gdyby udało się stworzyć jakieś zamknięte grono sprzedawców, do którego dostęp mieliby wyłącznie uczciwi ludzie, ale niestety takie rzeczy to tylko w idealnym świecie...

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz