CES 2014 AUDI SPORT QUATTRO LASERLIGHT - BMW odpowiada ...

Na targach CES 2014 AUDI zaprezentowało swój nowy koncepcyjny  samochód z napędem hybrydowym oraz nowymi laserowymi światłami.

Dynamiczna stylistyka nawiązująca do legendy lat 80 - nowe audi quattro ujawnia nowe pionierskie rozwiązania i wyznacza nowy kierunek w przyszłość. Samochód wyposażony w napęd e-tron o łącznej mocy 515kW spala jedynie 2,5 litra benzyny na 100 km.

Nowe laserowe światła wyznaczają nowe standardy oświetlania. Są znacznie mniejsze niż standardowe diody LED. Ich średnica wynosi zaledwie kilka mikrometrów, przy czym są 3 razy mocniejsze. Zasięg nowych świateł sięga prawie 500 metrów.

W internecie pojawił się komentarz z konkurencyjnego obozu BMW, który brzmi mniej więcej tak: "Przepraszamy, że nie pokazaliśmy na CES2014 naszego coneptu laserowych świateł z 2011 roku. Byliśmy zajęci ich seryjną produkcją ...

Znajdziecie go pod andresem:
http://instagram.com/p/i9GovFwl81/
Komentarze

  1. to się nazywa szybkość ;)

    http://www.youtube.com/watch?v=Ci08QWere-w

    OdpowiedzUsuń
  2. Audi wygląda super, tylko czemu wszędzie te hybrydy?! Czy na świecie nie będzie już samochodu który przy odpalaniu, lub ruszaniu z miejsca wydala z siebie chmurę dymu?

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz