Nowa C Klasa od Mercedesa

Nowy rozdział w historii mercedesa zatytułowano W205. Nowa, najpopularniejsza Klasa mercedesa oznaczona literką "C" została przed nami odsłonięta. Samochód wyznacza nowe standardy w swojej klasie.
Foto: Mercedes Press

Nowa C klasa większa a zarazem lżejsza. Samochód ważny nawet o 100 Kg mniej od swojej poprzedniej wersji. Szerokość - poszerzyła się o o całe 4 cm, a długość wyciągnęła się jeszcze o 9,5 cm. Mercedes chwali się również, że nowa klasa C w wersji BlueTEC ECO spala średnio 3,9 litra na 100 km.

Foto: Mercedes Press
Zaskakująco agresywne nadwozie zaskakuje. Nie ma się co dziwić, większość producentów samochodów podąża właśnie w tym kierunku. Pokolenia dojrzewają i mają coraz więcej pieniędzy, po wyglądzie nowej C-klasy można wnioskować, że Mercedes doskonale to rozumie.

Jedną z nowości technologicznych jakie zastosowano w nowej wersji jest wyświetlacz Head-up. Wzorując się na myśliwcach, Mercedes wyświetla informacje o aktualnej prędkości na szybie w polu widzenia kierowcy.

Foto: Mercedes Press
Zawieszenie jak na mercedesa przystało - pełen komfort bez kompromisów. Z przodu: nowa 4 wahaczowa oś przednia. Z tyłu: pięć wahaczy skutecznie tłumi drgania, tak że jazda nawet po krętych, nierównych drogach staje się bardziej komfortowa niż w innych samochodach z konkurencyjnych stajni.Komentarze