poniedziałek, 16 grudnia 2013

AUDI R18 E-TRON QUATTRO

Nowy prototyp AUDI SPORT na rok 2014 

AUDI SPORT podaje, że model R18 E-TRON to najbardziej skomplikowany samochód wyścigowy jaki wyszedł z ich fabryki. Z uwagi na to, że w 2014 roku diametralnie zmieniają się przepisy LMP1 samochód został zaprojektowany zupełnie od nowa.
foto: Audi Press

dr Wolfgang Ullrich. „Całkowicie zmieniły się wymogi przepisów LMP1. Chodzi o to, by osiągać równie krótkie czasy okrążeń jak w przeszłości, jednak przy znacznie mniejszym zużyciu energii. Uzyskiwanie lepszych wyników przy mniejszym nakładzie energii, to bardzo przyszłościowe podejście."

foto: Audi Press

Układ hybrydowy z silnikiem V6 TDI będzie musiał mieć niższe spalanie o 30% żeby dosięgnąć tej poprzeczki, trzeba być na bardzo wysokim technologicznym poziomie. Nowe przepisy zmuszają do podwyższenia rajdówki o 20 mm to z kolei wiążę się z całą specyfikacją aerodynamiczną.

foto: Audi Press

Model powstał głównie po to by podtrzymać zwycięską passę AUDI w wyścigu długodystansowym Le Mase. Samochód debiutuje 20 kwietnia 2014 na torze Silverstone. Tam też Audi po raz pierwszy oficjalnie zaprezentuje swoją "przewagę dzięki technice."

1 komentarz: