VW UP - gdzie się podziały tylne nadkola ?

VW UP - gdzie się podziały tylne nadkola ?

Volkswagen, ma poważną wadę w swoim najmniejszym miejskim samochodzie UP! Mianowicie brak plastikowych nadkoli na tylnych błotnikach!! Sprawa jest bardzo irytująca szczególnie, gdy jedziemy po powierzchni na której znajdują się kamyki lub jedziemy po żwirowej nawierzchni. Kamyki podrzucane przez koła, obijają błotniki od wewnątrz uszkadzają zarówno powłokę ochronną jak i podnoszą poziom hałasu wewnątrz samochodu. Jak to możliwe, że chcąc zaoszczędzić, Volkswagen nie dodał nadkoli do swojego Up'a ? Może to kolejny krok technologi bluemotion, którego celem jest w tym przypadku ochrona środowiska przez nieprodukowanie plastikowych nadkoli. Hmmm 

Jak rozwiązać ten problem ? Odpowiedź to Volkswagen Cross UP! 
Ta wersja posiada nadkola i można je zamówić i zamontować. Montaż jednak do najłatwiejszych nie należy i trzeba trochę pogłówkować. Przede wszystkim trzeba zamówić wsporniki do których należy przykręcić nadkole, występuje również występują tylko w Crossie.  Potem już tylko trochę inwencji twórczej i na pewno się uda. Efekt ? zadowalający... dużo lepiej niż bez. 

Komentarze

  1. Brak nadkoli to jedna wielka porażka i na pewno nie można tego tłumaczyć "troską o ochronę środowiska". Koszta ekologiczne napraw wynikające z tego feleru są na 100% większe niż koszta wyprodukowania nadkola.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz