Nowy Seat Leon

NOWY SEAT LEON 

Mało kto nie obejrzy się za tym samochodem, gdy przemknie obok niego na ulicy. Seat jak zwykle postawił na drapieżny wygląd, któremu nie sposób się oprzeć. Jest mniejszy od swojego poprzednika o 5 cm, a mimo to w środku jest więcej miejsca. Zadziorny przód nie pozostawia złudzeń, że zaprojektować musiał go ktoś bardzo temperamentny. Zbudowany na nowej płycie volkswagena MQB NOWY LEON ma wiele wspólnego ze swoim bratem z Wolfsburga i czeskiej siostrzyczki. 

Auto Emocion. 

Niestety premiera nowego Leona w Polsce opóźniła się o jakieś pół roku. Konflikt polskiego importera z Seatem wydaje się nie mieć końca. Na  szczęście wszystko jest na dobrej drodze i może w końcu doczekamy się większej dostępność na naszym rynku. 

Silniki 

Nowego Seata napędzają te same silniki co Golfa  7 i Nową Octavie. Słabsze 1.2 i mocniejsze 1.4 TSI dają sporą frajdę z jazdy i pracują bardzo cicho. Silniki diesla są dostępne w wersji 1.6 TDI 90 KM oraz 2.0 TDI 150 KM. 

Zawieszenie 

Zawieszenie oparte jest na kolumnach mcperson z przodu i belka skrętna z tyłu. Wersje, które mają powyżej 150KM mają z tyłu zawieszenie wielowahaczowe. Tutaj VW nie odpuszcza, w golfie jest dostępne od silnik 1.4 TSI 122 KM, SKODA i SEAT trochę tutaj odstaje. 

Cena

Tutaj chyba przez premierowe opóźnienie seat zrobił ukłon dla klientów. Niecałe 53 tysiące za najtańszą wersję to o 7 tyś taniej niż nowy golf !! Wabik na klientów jest, jak okazuje się dalej w samochodzie nie ma nawet klimatyzacji. Jeśli jednak dodamy klimę to i tak jest taniej niż golf. Wcześniej było drożej ... 
Komentarze