Czyszczenie silnika.

Czyszczenie silnika. 

Jeśli zależy nam, aby nasz samochód był czysty nie tylko w kabinie i na zewnątrz, możemy skusić się na mycie silnika. Nie należy jednak postępować pochopnie. Możemy bowiem nabawić się nie małych kłopotów jeśli nie wiemy jak to zrobić. 

Na co zwrócić uwagę podczas mycia silnika. 

  • Przede wszystkim nie lejemy wodą po przewodach elektrycznych i sterownikach. Przy czym nie popadajmy tu jakoś szczególnie w skrajność, ale jeśli nie trzeba to nie lejemy
  • Należy używać środków do tego przeznaczonych, a nie pierwszy lepszy z garażu. Niektóre środki do mycia mogą być tak silnie żrące, że zwyczajnie topią plastik, lub go trwale uszkadzają. 
  • Całość po spryskaniu specjalnym preparatem do mycia silników, należy dobrze wypłukać, najlepiej myjką ciśnieniową. 

Za i Przeciw.

Czyszczenie silnika ma zarówno swoich przeciwników jak i zwolenników. Jeśli już decydujemy się na jego mycie, musimy być świadomi tego, że może być nam później trudniej sprzedać taki samochód. Możemy też nie zauważyć wycieków oleju, lub innych płynów, które mogą świadczyć o zbliżającej się usterce samochodu. 
Jeśli natomiast zwyczajnie lubimy, gdy błyszczy się nie tylko w środku, ale i pod maską, to nie ma przeciwwskazań. Potencjalny klient może sądzić, że skoro dbamy o czystość to samochód jest zadbany. Poza tym jeśli lubimy sami naprawiać samochody, to naprawia się go dużo łatwiej jeśli nie brudzimy się od wszystkiego czego się dotkniemy. 

Komentarze