wtorek, 30 kwietnia 2013

Testy na prawo jazdy 2013

Testy na prawo jazdy 2013

W styczniu 2013 roku wszedł w życie, nowy system zdawania egzaminów teoretycznych prawa jazdy. Zamieszanie jakie temu towarzyszyło było ogromne. Ciężko było się przestawić, ale w końcu chyba się przyjęło. Oto lista zasadniczych zmian:

2 tysiące pytań do egzaminu.  

W nowym teście jest 2 tyś pytań. Z czego do samego egzaminu wybierane są 32 pytania (poprzednio 18). Zdający ma 20 sekund na przeczytanie pytania i 15 sekund na odpowiedź. Ktoś powie mało, jednak w warunkach drogowych jest jeszcze mniej czasu na reakcje. Testy są też bardziej zbliżone do dzisiejszych czasów, są filmiki czy też zdjęcia. 

Sposób na pamięć już tutaj nie przejdzie. 

Poprzednie testy nie były takie trudne. Wystarczyło się nauczyć na pamięć pytań i bez większych problemów podejść do egzaminu. Wiadomo, zdarzały się wyjątki, ale one tylko potwierdzały regułę, że testy zdaje każdy. Tym razem trzeba mieć naprawdę trzeźwy umysł i skupić się na tym co się dzieje. Pytanie nie są szczególnie podchwytliwe, więc jeśli mamy głowę na karku to nie powinno być problemów. Jednak jeśli zdrowy rozsądek zagłuszy nam stres... 

Minimalna zdawalność testów. 

Wyniki pierwszych testów były naprawdę zastanawiające. Jednak z czasem się one poprawiły. Można więc, przypuszczać, że nasze społeczeństwo powoli się przyzwyczaiło do nowego systemu. 

Test na prawo jazdy kategorii B 2013 pytania. 

W internecie pojawiły się już strony, na których można ćwiczyć nowe testy. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę testy na prawo jazdy 2013 kat b, a otworzy się przed nami cała lista darmowych testów online. Nic tylko się uczyć. 
1 komentarz:

  1. Nowe testy sprawią, że kierowcy będą znali również teorię, przepisy, które przecież są NIEZBĘDNE do prawidłowego uczestniczenia w ruchu drogowym...

    OdpowiedzUsuń