poniedziałek, 1 kwietnia 2013

Nowa Skoda Octavia 2013

Nowa Skoda Octavia 2013

No i wszyscy się doczekali. Menadżerowie firm, polskie rodziny i starsi ludzie z wyższą emeryturą. Na Polskim rynku zadebiutowała całkowicie Nowa Skoda Octavia 3 generacji. 

W jej żyłach płynie krew lidera. 

Nie trzeba mieć dużej wiedzy motoryzacyjnej, by wiedzieć, że poprzednia generacja była liderem sprzedaży ostatnich lat w Polsce. Nową generacje, ma więc za zadanie, kontynuowanie dobrej passy poprzedniczek. 
Sytuacja na polskim rynku wykazuje jednak, że Octavia nie powinna mieć z tym problemu. 

Innowacyjna Nowa Octavia

Skoda, zbudowana jest na płycie golfa 7, który jest naszpikowany innowacyjnymi systemami. Wiele z nich zostało przeniesione za niemiecką granicę do Czech. Dzięki temu, w Octavii mamy wiele systemów wspomagających kierowcę np. aktywny tempomat, który utrzymuje stałą odległość od poprzedzającego samochodu(adaptive cruise control). Innowacyjne systemy sprawiają, że samochód nie jest już tylko zwykłym środkiem transportu. Innowacyjne systemy sprawiają, że samochód staje się bardziej atrakcyjny. 

Nadwozie

Nowa Octavia nie jest już samochodem bez charakteru, ostre linie sprawiły, że samochód nabrał stylu, Nie wygląda już jak pojazd, nie budzący żadnych emocji. Patrząc na nową skodę widzi się fajny samochód. 

Silniki 

Dobre i solidne prosto z Niemiec. Nawet najsłabszy 1.2 TSI o mocy 85 KM, jeździ lepiej od dobrze znanego z poprzednich generacji 1.6 FSI. Nie wspominając o "paliwożerności'  tej drugiej wersji. 1.2 o mocy 105 KM to już naprawdę dobry silnik, a 122 konny 1,4 zapewnia jeszcze lepsze osiągi nie zwiększając znacznie zużycia paliwa. W ofercie znajdują się też oczywiście diesle o pojemności 1.6 105 KM oraz 2.0 150KM. 

Podwozie 

Podobnie jak w golfie 7 najważniejsze zmiany zaszły z tyłu. Słabsze wersję mają belkę skrętną z tyłu, a mocniejsze niezależne, wielowahaczowe połączone stabilizatorem zawieszenie.

Przepis na sukces. 

Nasi południowi sąsiedzi znają go już od lat:
  • Przestronność
  • dobre, niezawodne silniki
  • dobra jakość 
  • przystępna cena 

2 komentarze:

  1. Trzeba przyznać że robią coraz lepsze wozy. Silniki niczego sobie, niemiecka precyzja. Autko liderem w swojej klasie. Pzdr.

    OdpowiedzUsuń
  2. Czy coraz lepsze to ja bym się kłócił, ale akurat ta fabia wygląda spoko

    OdpowiedzUsuń