Jakie auto na gaz ?

Jakie auto na gaz ? 

W dzisiejszych czasach, kiedy świat rozwija się w zaskakującym tempie, kryzys sięgnął już chyba zenitu, płace szarego Kowalskiego raczej nie rosną, a ceny paliw na pewno. Można jednak pójść drogą dosyć proekologiczną i kupić bądź przerobić samochód na gaz. Poniżej kilka propozycji, które na pewno warte są uwagi jeśli Kowalski chce zaoszczędzić. 

SKODA OCTAVIA 1.6 8V 

Doskonała oferta dla rodziny "na dorobku" Pojemny bagażnik, przestronne wnętrze, trudno o coś lepszego. Najlepszy wybór dla instalacji gazowej to silnik 1.6 wyposażony w 8 zaworów. Ma spory apetyt na paliwo, jednak instalacja gazowa zużywa średnio 8,5-9 litrów gazu. Alternatywą z grupy VW może być GOLF 4 z tym samym silnikiem. 
OPEL ASTRA 2 1.6 8V 

To samochód, w którym również śmiało możemy montować instalację gazową. Silnik podobnie jak w skodzie, najlepszy wybór to "ośmio-zaworówka" o pojemności 1.6 litra. Średnie spalanie powinno być nieco niższe, porównując ze skodą o około 0,5 - 1 litra LPG. 

SAMOCHODY Z GRUPY RENAULT

Tutaj możemy wymienić kilka samochodów które lubią instalację gazową. Podobnie jak w poprzednich modelach silnik, który najlepiej znosi przeróbkę na LPG to 1.6 8V. Silnik ten był dostępny w większości oferowanych modelach. Od małego Clio, przez Megane aż po Laguny i rodzinne Scenic. Te same silniki są również dostępne w samochodach DACIA. AUDI SIĘ TEŻ SIĘ ZAGAZUJE. 

Jeśli ktoś ma aspiracje, na samochód bardziej luksusowy, może skusić się na audi. Ten sam silnik co w skodzie, jak najbardziej zniesie "zagazowanie". Wygoda przy tym jest dużo wyższa niż, np. w skodzie czy też golfie. Wielowahaczowe zawieszenie, co jakiś czas wymaga przejrzenia. Samochód ze względu na większy prestiż, będzie nieco droższy od odpowiedników z rodziny VAG. Silnik jest najczęściej spotykany w audi A3 i A4. 

Komentarze

  1. Bardzo ciekawe info. Polecam http://autogazlpg.cba.pl

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz