Wymiana klocków hamulcowych opel corsa

Krótki opis jak samemu wymienić klocki hamulcowe w samochodzie opel corsa B.

1. Przede wszystkim musimy odkręcić koło. W tym celu w pierwszej kolejności należy poluzować śruby przednich kół, następnie podłożyć lewarek i podnieść samochód do góry. Żeby samochód nam nie uciekał warto podłożyć jakiś drewniany klocek pod tylne koła. Gdy już koło jest w górze możemy je odkręcić i zdjąć.
2. Najłatwiej śrubokrętem zdemontować sprężynę(spinkę) trzymającą klocki.
3. Zdemontować dwie plastikowe osłony prowadników a następnie wykręcić śruby znajdujące się za nimi.
4. Demontujemy zacisk i wyjmujemy klocki. 
5. Teraz trzeba wcisnąć tłoczek hamulcowy do zacisku. Jeśli nie mamy specjalnego narzędzia można to zrobić nawet dwoma wkrętakami. Ważne jest aby kontrolować poziom płynu hamulcowego przy wciskaniu. Może zdarzyć się, że płyn się przeleje ze zbiorniczka. Warto mieć np. strzykawkę i przed rozpoczęciem wciskania odciągnąć trochę płynu ze zbiorniczka.
6. Zakładamy zacisk, skręcamy śruby, zakładamy plastikowe osłonki i zabezpieczenie na klocki.
7. Trzeba kilka razy nacisnąć pedał hamulca żeby klocki wskoczyły na swoje miejsce. Sprawdzamy czy tarcza się obraca, montujemy koło.

Komentarze

  1. Bardzo czytelna instrukcja. Z pewnością wielu osobom się przyda. Pamiętam, jak to robiłem pierwszy raz. Dzięki za czas poświęcony na klarowne sformułowanie procesu wymiany klocków w Oplu Corsa.

    OdpowiedzUsuń
  2. No nie do końca czytelny sama podstawa ! jakie rozmiary kluczy nie podane :P Nie zapominajmy że do odkręcenia zacisku potrzebny jest Imbus nr 7 niedostępny w kompletach przeważnie :P

    OdpowiedzUsuń
  3. Jak będę następnym razem wymieniał zrobię kilka zdjęć i opisze czytelniej.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz