środa, 7 grudnia 2011

Wahacze passat b5, audi a4, audi a6, skoda superb,Temat może nie najświeższy ale jak najbardziej aktualny. W samochodach Audi A4 b5, Audi A6 c5,  Passat B5 oraz Skoda superb pierwszej generacji zawieszenie przednie na naszych, w prawdzie coraz lepszych drogach (choć jeszcze długo będziemy gonić inne kraje) nie wytrzymuje tyle ile powinno. A koszt oryginalnych wahaczy (8D0498998) dochodzi do 2300 zł !! Każdy posiadacz jednego z powyższych modeli zastanawia się czy warto ? jeśli nie warto to jaki zamiennik ?

I tak sprawdzając na allegro mnóstwo jest zestawów ze wszystkimi wahaczami i śrubkami za około uwaga ... 500 zł !! Osobiście jednak bym się poważnie zastanowił nad tego typu rozwiązaniem zwłaszcza, gdy ktoś planuje jednak trochę pojeździć.

Zestaw z firmy FEBI to według mnie minimum co należy założyć by nie martwić się kiedy znowu będzie do wymiany.
Numer zestawu to: FEBI 21502 i można go dostać za około 1350 zł.

Prawie jak oryginał to natomiast wahacze z firmy LEMFÖRDER. Na niektórych można znaleźć zeszlifowane logo audi. Dlaczego ? Dlatego, że nie przeszły kontroli jakości Audi ale były wystarczające dobre by zamieścić na nich logo LEMFÖRDER.

Cena takiego zestawu to około 1480 zł. A numer to LEMFÖRDER 27421.

Wybór i tak zależy od głębokości waszej kieszeni. Czasem jednak warto się chwilę zastanowić.

1 komentarz:

  1. Kompletna bzdura ze startym logo! Lemforder produkuje wahacze dla VAG na pierwszy montaż, logo jest odlewane. Jeśli chce je sprzedawać z pominięciem kanału dystrybucyjnego VAG, wahacze nie mogą posiadać logotypów marki. I jeszcze jedno - fabrycznie np. w Passacie górne wahacze to Lemforder, dolne to TRW.

    OdpowiedzUsuń